Yhteystiedot

Sähköposti: pihlaja@keusote.fi

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@keusote.fi

Pihlajan henkilökunta

Perhehoidon esimies

Jaana Venetkoski
perhehoidon esimies, PRIDE-kouluttaja
sosiaalityöntekijä, KM
p. 040 165 9652
jaana.venetkoski@keusote.fi

Sosiaalityöntekijät

Tiina Leppänen
sosiaalityöntekijä, PRIDE- ja LyPe-kouluttaja 
YTM 
p. 040 155 4409 
tiina.leppanen@keusote.fi 

Terhi Tammela
sosiaalityöntekijä, PRIDE-kouluttaja, Solmuja parisuhteessa -neuvoja
VTM, sosionomi AMK
p. 040 162 9903
terhi.tammela@keusote.fi

Sosiaaliohjaajat

Tukiperheasiat  

Sari Holmi
sosiaaliohjaaja, SILTA-ohjaaja
sosionomi AMK
p. 040 653 1462 
sari.holmi@keusote.fi

Tukihenkilötoiminta 

Tuula Hallia
sosiaaliohjaaja
sosionomi AMK
p. 040 314 4830
tuula.hallia@keusote.fi

Pitkäaikainen perhehoito ja sijaishoitajat

Pia Karjalainen
sosiaaliohjaaja
sosionomi-diakoni AMK
p. 040 641 6237
pia.karjalainen@keusote.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Tuusula, Hyvinkää

Annu Kettunen
sosiaaliohjaaja 
sosionomi AMK
p. 040 653 1198
annu.kettunen@keusote.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Järvenpää, Kerava

Jonna Tukiainen
sosiaaliohjaaja 
sosionomi AMK 
p. 040 165 9676
jonna.tukiainen@keusote.fi

Vastuualue lapsen sijoittajakunnan mukaan: Hyvinkää, Nurmijärvi, Mäntsälä ja Pornainen 

Lyhytaikainen perhehoito, koko perheen sijoitus

Tuija Toivonen 
sosiaaliohjaaja, perhehoidon mentoritoiminnan koordinointi ja ohjaus,
Solmuja parisuhteessa -neuvoja, SILTA-ohjaaja
sosiaaliohjaaja, työnohjaaja 
p. 040 155 4410 
tuija.toivonen@keusote.fi

Sihteerit

Pihlajan perheiden palkkioiden maksuihin liittyvät asiat:

sähköposti: pihlaja-sihteerit@keusote.fi

040 631 8761 ja 040 155 4408

Palkkahallinnon yhteystiedot

KuntaPro Oy on fuusioitunut Sarastia Oy:ksi 1.5.2019 alkaen.

Kirjeposti:

Sarastia Oy/Palkkahallinto/Keusote/Sosiaalipalkat

Autoasemankatu 1

04300 TUUSULA 

Sähköposti:

hr-asiakaspalvelu@sarastia.fi

Sähköpostin otsikkokenttä: Keusote/Sosiaalipalkat/Oma nimi

HR-asiakaspalvelu:

p. 03 347 550 55

Verokortit:

Lähetetään Sarastialle joko kirjepostilla tai sähköpostin liitteenä.

Palkkiolomakkeet:

Lähetetään edelleen Pihlajaan kirjepostilla:

Keski-Uudenmaan sote-kuntayhtymä, Perhehoitoyksikkö Pihlaja, Palkkioasiat, PL 46, 05801 Hyvinkää 

Lisätiedot palkkionmaksuun liittyen: pihlaja-sihteerit@keusote.fi

Päivitetty 3.10.2019 Tulosta

Perhehoitoyksikkö Pihlaja 

Suutarinkatu 2 H
05800 Hyvinkää

Päivystys ark. klo 9-15
p. 040 155 4411

Faksi: 019 450 635

Postiosoite: 

Keski-Uudenmaan Sote-kuntayhtymä

Perhehoitoyksikkö Pihlaja           

PL 46

05801 Hyvinkää

Sähköposti koko työryhmälle: pihlaja@keusote.fi
Sähköposti työntekijälle: 
etunimi.sukunimi@keusote.fi

Pihlajan postia voi jättää Pihlajan toimitilojen luona olevaan postilaatikkoon. Suutarinkadulla, siinä kohdassa mistä käännytään Renton parkkipaikalle, on useita postilaatikoita. Pihlajan postilaatikossa lukee "Perhehoitoyksikkö Pihlaja".

 
 

OTA YHTEYTTÄ

Käyntiosoite:
Perhehoitoyksikkö Pihlaja
Suutarinkatu 2 H
05900 Hyvinkää
 
Kaikille yhteinen sähköposti: pihlaja@keusote.fi

Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen.


Postiosoite:   

Keski-Uudenmaan sote -kuntayhtymä
Perhehoitoyksikkö Pihlaja
PL 46
05801 Hyvinkää

 

Päivystys arkisin klo 9-15 
p. 040 155 4411