Johto, esimiehet

Yhtymäjohto / Strateginen kehittäminen ja tukipalvelut

  Puhelin Sähköposti 
Kuntayhtymän johtaja Pirjo Laitinen-Parkkonen 040 182 5797 pirjo.laitinen-parkkonen@keusote.fi
Palvelujohtaja Tiina Salminen (Lasten, nuorten ja perheiden palvelut, aikuisten mielenterveys-, päihde- ja sosiaalipalvelut 040 845 9231 tiina.salminen@keusote.fi
Palvelujohtaja Erja Pentti (Ikäihmisten ja vammisten palvelut) 040 825 5917 erja.pentti@keusote.fi
Sote-koordinaattori Hanna Pellikka 040 565 7981 hanna.pellikka@keusote.fi
Talous-ja hallintojohtaja Päivi Tarsia 040 716 3017 paivi.tarsia@keusote.fi
Henkilöstöjohtaja Päivi Autere 040 315 2999 paivi.autere@keusote.fi
Hallintopäällikkö Sannamari Nousiainen  040 317 2200 sannamari.nousiainen@keusote.fi 
Tietohallintojohtaja Antti Ylä-Jarkko 040 758 9287 antti.yla-jarkko@keusote.fi
Integraatiojohtaja ulkoinen Kristiina Kariniemi-Örmälä 040 315 2154 kristiina.kariniemi-ormala@keusote.fi
Integraatiojohtajat sisäinen Pirjo Vainio 040 314 4401 pirjo.vainio@keusote.fi
Palveluohjauksen päällikkö Leena Säkäjärvi 040 704 3748 leena.sakajarvi@keusote.fi
Laatupäällikkö Minna-Maarit Immonen 040 675 1521 minna-maarit.immonen@keusote.fi
Turvallisuuspäällikkö Juha Höök 040 689 1078 juha.hook@keusote.fi
Hankintapäällikkö Päivi Klami 040 314 3374 paivi.klami@keusote.fi
Palvelussuhdepäällikkö Virpi Kolehmainen 040 844 8350 virpi.kolehmainen@keusote.fi
Työhyvinvointipäällikkö Ritva Hyvärinen 040 315 3274 ritva.hyvarinen@keusote.fi
Tietosuojavastaava Erja Heikkinen 040 314 5955 erja.heikkinen@keusote.fi
Viestintäpäällikkö Anu-Kaarina Suonpää 040 184 1497 anu-kaarina.suonpaa@keusote.fi
     
Lakimiehet:    
Lakimies, VT Mia-Kontio Kaskikallio   mia.kontio-kaskikallio@keusote.fi
Lakimies Päivi Vainikainen   paivi.vainikainen@keusote.fi
     

Tietohallinto

   
Hankepäällikkö Sari Snicker  040 315 2858 sari.snicker@keusote.fi
Kehittämispäällikkö Hanna Downton  040 315 2458 hanna.downton@keusote.fi
Tietohallintopäällikkö - ICT-palvelut Jussi Ubaleht  040 315 3174 jussi.ubaleht@keusote.fi
Tietohallintopäällikkö - kehittäminen Tuula Ekman   tuula.ekman@keusote.fi
Vastaava tietojärjestelmäasiantuntija (sosiaalihuolto) Ville Timmerbacka 040 317 3300 ville.timmerbacka@keusote.fi
Vastaava tietojärjestelmäasiantuntija (terveydenhuolto) Marika Vaara  040 315 3977 marika.vaara@keusote.fi
     

Ikäihmisten ja vammaistenpalvelut

Johtava asiantuntija Minna Koivumäki 040 314 5087 minna.koivumaki@keusote.fi
vs kotona asumista tukevien palvelujen päällikkö Minna Koivumäki 040 315 2084 minna.koivumaki@keusote.fi
Johtava asiantuntija Katri Kakko 040 315 2275 katri.kakko@keusote.fi
Koordinoivat esimiehet:    
Minna Alanko, kotihoito läntinen (Nurmijärvi, Hyvinkää) 040 317 3098 minna.alanko@keusote.fi
Tiina Palmu, kotihoito itäinen (Järvenpää, Mäntsälä, Pornainen, Tuusula) 040 315 2002 tiina.palmu@keusote.fi
Saija Lindström, ikääntyneiden sosiaalityö ja asiakasohjaus sekä omais- ja perhehoito 040 315 2832 saija.lindstrom@keusote.fi
Marjaana Siponen,  kotona asumisen tukipalvelut (Päivätoiminta, palvelusetelit) 040 315 3653 marjaana.siponen@keusote.fi
     
Esimiehet    
Kirsi Harju, ikääntyneiden sosiaalityö, omais- ja perhehoito (Vanhussosiaalityö, veteraaniasiat, muistikoordinaattorit) 040 839 48 71 kirsi.harju@keusote.fi
Marjo Leskelä, asiakasohjaus ja palvelutarpeen arviointi (Ikääntyneet, SAS) 040 751 1800 marjo.leskela@keusote.fi
Kati Vuori, kotihoito (Järvenpää) 040 315 2127 katja.vuori@keusote.fi
Pirkko Toivanen, kotihoito (Järvenpää) 040 315 3351 pirkko.toivanen@keusote.fi
Niina Lakua (Järvenpää) 040 315 2124 niina.lakua@keusote.fi
Kaija Sund, kotihoito (Nurmijärvi) 040 317 3664 kaija.sund@keusote.fi
Anu Lucas, kotihoito (Nurmijärvi) anu.lucas@keusote.fi
Sariann Signus, kotihoito (Tuusula) 040 314 4626 sariann.signus@keusote.fi
Mirva Hyötynen, kotihoito (Tuusula) 040 214 3622 mirva.hyotynen@keusote.fi
Laura Kuurlunti, kotihoito (Mäntsälä, Pornainen) 040 314 6716 laura.kuurlunti@keusote.fi
Anette Salo, kotihoito (Mäntsälä) 040 314 5925 anette.salo@keusote.fi
Katja Korppinen, kotihoito (Hyvinkää) 040 631 2348 katja.korppinen@keusote.fi
Kirsi Lehtonen-Pulli, kotihoito (Hyvinkää) 0400 864 023 kirsi.lehtonen-pulli@keusote.fi
     
Ympäri-vuorokautisten palvelujen pääll. Marjut Lehtinen 040 593 2505 marjut.lehtinen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Marjo Liimatainen 040 314 4671 marjo.liimatainen@keusote.fi
Tuija Nuutinen (ostopalvelut) koordinoiva esimies 040 315 3547 tuija.nuutinen@keusote.fi
Koordinoivat esimiehet:    
Johanna Kiianmies,Läntinen alue (Hyvinkää, Nurmijärvi) 040 769 8630 johanna.kiianmies@keusote.fi
Tarja Kasurinen (Sahpk)/Kultakehrä 040 769 8631 tarja.kasurinen@keusote.fi
Timo Huitsi (Paavolan palvelukeskus) 040 769 8632 timo.huitsi@keusote.fi
Hanna Lukkari (Kauniston palvelukeskus) 040 155 6444 hanna.lukkari@keusote.fi
Taina Buljugin (Pitkäaikaishoidon palvelut ja kuntouttavan tilapäishoito) 040 317 3564 taina.buljugin@keusote.fi
Laura Turunen (Nurmilintu) 040 317 3408 laura.turunen@keusote.fi
Päivi Virtanen (Itäinen alue, Mäntsälä, Järvenpää, Tuusula) 040 314 5043 paivi.virtanen@keusote.fi
Tuula Julkunen (Kotokartano) 040 314 5159 tuula.julkunen@keusote.fi
Anna Heiskanen (Aurinkomäen palvelukoti & Pellavakoti) 040 314 6771 anna.heiskanen@keusote.fi
Katja Pulliainen (Vaahterakoti) 040 315 3056 katja.pulliainen@keusote.fi
Johanna Mannila (Lehmustokoti & Tammistokoti) 040 315 2141 johanna.mannila@keusote.fi
Niina Lakua (Pihlavistokoti) 040 315 2157 niina@lakua@keusote.fi
Milla Kauppinen ( Riihikoto: Lehmuskoti & Helmi) 040 314 2285 milla.kauppinen@keusote.fi
Niina Kantola-Leskinen (Riihikoto:Tammikoto & Saarnikoto) 040 314 2269 niina.kantola-leskinen@keusote.fi
Katja Nordström (Kotiutus- ja arviointiyksikkö/ Hyrylän tk) 040 314 3654 katja.norstrom@keusote.fi
     
Vammaisten palvelujen pääll. Olli-Pekka Alapiessa 040 834 8207 olli-pekka.alapiessa@keusote.fi
Johtava asiantuntija Petra Katilainen 040 315 3414 petra.katilainen@keusote.fi
Vammaisten palvelujen esimies Sari Juhila (Nurmijärvi, Tuusula, Mäntsälä ja Pornainen) 040 314 3397 sari.juhila@keusote.fi
Vammaisten palvelujen esimies Hanna Ahlström (Hyvinkää ja Järvenpää) 040 315 2995 hanna.ahlstrom@keusote.fi
Vammaisten työ- ja päivätoiminnan esimies (oma toiminta) Satu Lintunen (Järvenpää, Mäntsälä ja Tuusula) 040 314 3367 satu.lintunen@keusote.fi
Vammaisten työ- ja päivätoiminnan esimies (oma toiminta) Sanna Naskila (Hyvinkää ja Nurmijärvi) 040 769 2770 sanna.naskila@keusote.fi
Vammaisten asumispalvelujen esimies (oma toiminta) Pirjo-Riitta Puustinen 040 197 2377 pirjo-riitta.puustinen@keusote.fi
     

Terveyspalvelut ja sairaanhoito

Johtava asiantuntija Taru Syrjänen 050 547 6299 taru.syrjanen@keusote.fi
Keskitettyjen palv. pääll. Ari Laakkonen 040 314 5516 ari.laakkonen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Minna Lohtander 040 315 3452 minna.lohtander@keusote.fi
Keskitettyjen palveluiden koordinoiva esimies Ilona Lahti 040 317 3386 ilona.lahti@keusote.fi
Hyvinkään kuntoutuspalvelut Anne Nuotto 040 484 6583 anne.nuotto@keusote.fi
Järvenpää kuntoutuspalvelut Maarit Vihko-Mäkinen 040 315 3309 maarit.vihko-makinen@keusote.fi
Mäntsälän ja Pornaisten kuntoutuspalvelut Anita Ikonen 040 314 5036 anita.ikonen@keusote.fi
Nurmijärven kuntoutuspalvelut Mari Lamppu 040 317 3458 mari.lamppu@keusote.fi
Tuusulan kuntoutuspalvelut Reija Aho 040 314 3791 reija.aho@keusote.fi
     
Avopalvelujen päällikkö Susanna Pitkänen 040 314 3601 susanna.pitkanen@keusote.fi
Johtava asiantuntija Johanna Jahnukainen 040 317 3340 johanna.jahnukainen@keusote.fi
Avopalveluiden koordinoiva hoitotyön esimies Miia Seistilä-Kyle 040 831 3893  miia.seistila-kyle@keusote.fi
     
Vastaanottopalveluiden ylilääkäri, pohjoinen alue, Paula Kantola 040 317 4407  paula.kantola@keusote.fi
Vastaanottopalveluiden ylilääkäri, eteläinen alue Päivi Mäkelä-Bengs 040 314 3620  paivi.makela-bengs@keusote.fi
Apulaisylilääkäri  Anu Kanerva 040 315 3256  anu.kanerva@keusote.fi
Vs.ylilääkäri Leila Seuna 040 314 4456  leila.seuna@keusote.fi
Vt vastaanottojen ylilääkäri, koulutusylilääkäri Susanna Satuli-Autere 040 673 4840  
     
Hoitotyön esimies Tuovi Ylenius 040 821 4792 tuovi.ylenius@keusote.fi
Hoitotyön esimies Susanna Aarnio 040 317 3350 susanna.aarnio@keusote.fi
Hoitotyön esimies Arja Puputti-Rantsi 040 317 3213 arja.puputti-rantsi@keusote.fi
Hoitotyön esimies Mia Buda 040 314 3623 mia.buda@keusote.fi
Hoitotyön esimies Eija Tuuri 040 315 3810 eija.tuuri@keusote.fi
Hoitotyön esimies Susanna Celik 040 314 6709 susanna.celik@keusote.fi
vs. hoitotyön esimies Heli Höijer 040 314 3228 heli.hoijer@keusote.fi
     
Ylihammaslääkäri, pohjoinen alue Marja-Riitta Paasonen 040 661 0274 marja-riitta.paasonen@keusote.fi
Ylihammaslääkäri, itäinen alue Petra Hyvönen 040 314 6778  petra.hyvonen@keusote.fi
Ylihammaslääkäri, eteläinen alue Antti Koskenranta 040 315 3329  antti.koskenranta@keusote.fi
Johtava hammaslääkäri Sanna Eerola-Niemi 040 317 3334  sanna.eerola-niemi@keusote.fi
Koordinoiva ylihammaslääkäri Pirkko Letto 040 314 3603  pirkko.letto@keusote.fi
     
Marketta Saarela, suun hoitotyön esimies 019 459 4767 marketta.saarela@keusote.fi
Kirsi Kuosmanen, suun hoitotyön esimies 040 314 5574 kirsi.kuosmanen@keusote.fi
Helena Laakso, suun hoitotyön esimies 040 315 3522 helena.laakso@keusote.fi
Toni Annanolli,suun hoitotyön esimies 040 314 3728 toni.annanolli@keusote.fi
Seija Puikkonen, suun hoitotyön esimies 040 317 3221 seija.puikkonen@keusote.fi
     
Ympärivuor. ja kotona asumista tukevien lääketiet. palvelujen pääll. Jarmo Anttila 040 315 2030 jarmo.anttila@keusote.fi
Ymp.vrk. ja kotona asumista tukeva lääketiet.palv. koordinoiva hoitotyön esimies Nina Nikkinen 040 315 3587 nina.nikkinen@keusote.fi
Ymp. vrk ja kotona asumista tukevien lääketiet. palvelujen johtava asiantuntija Satu Raatikainen  040 776 9476  satu.raatikainen@keusote.fi
Lähiesimiehet:    
Ulla Palomäki (alueellinen kotisairaala) 040 315 3540 ulla.palomaki@keusote.fi
Anne Juvonen (Järvenpää JUST akuuttiosastot) 040 315 3699 anne.juvonen@keusote.fi
Piritta Maho (Järvenpää JUST akuuttiosastot) 040 315 3299  piritta.maho@keusote.fi

Eija Puha (Hyvinkään osastot: Akuutti A & B, Infektio, Kuntoutus)

040 774 0503  eija.puha@keusote.fi

Jyrki Loijas (Hyvinkään osastot:Akuutti A, Akuutti B, Infektio, Kuntoutus)

Minna Säynätmäki  (Hyvinkään osastot: Akuutti A, Akuutti B, Infektio, Kuntoutus)

040 826 1229

040 682 0463

 jyrki.loijas@keusote.fi

minna.saynatmaki@keusote.fi

Pirjo Karppinen (Nurmijärvi akuuttiosasto) 040 317 3404 pirjo.karppinen@keusote.fi
Ulla Koponen (Tuusula akuuttiosasto) 040 314 4439 ulla.koponen@keusote.fi
 Maarit Räisänen (Mäntsälä akuuttiosasto) 040 314 5564  maarit.raisanen@keusote.fi
     

Aikuisten mielenterveys, päihde-ja sosiaalipalvelut sekä lasten, nuorten ja perheiden palvelut

Johtava asiantuntija Jari Savola 040 315 3449 jari.savola@keusote.fi
     
Aikuisten päihde- ja mielenterveys ja sosiaalipalvelujen pääll. Nina Tommola 040 317 2566 nina.tommola@keusote.fi
Johtava asiantuntija Kimmo Mäkelä 040 637 7771 kimmo.makela@keusote.fi
Aikuissosiaalityön esimies, (aikuissosiaalityö Tuusula & Mäntsälä + maahanmuuttajien sosiaalityö Keski-Uudenmaan alue)  Emmi Pesonen 040 314 2062  emmi.pesonen@keusote.fi
vs. Aikuissosiaalityön esimies, (aikuissosiaalityö Hyvinkää) Helena Eskola 0400 260 153  helena.eskola@keusote.fi
Aikuissosiaalityön esimies (aikuissosiaalityö Nurmijärvi + TYP-työ Keski-Uudenmaan alue) Hanne Niemi 040 315 2941  hanne.niemi@keusote.fi
Aikuissosiaalityön esimies (aikuissosiaalityö Järvenpää) Henna Kaukonen-Nyholm 040 3153410  henna.kaukonen-nyholm@keusote.fi
Sosiaalisen kuntoutuksen esimies, (sosiaalinen kuntoutus Tuusula & Mäntsälä) Silja Wahlsten 040 315 3104  silja.wahlsten@keusote.fi
Sosiaalisen kuntoutuksen esimies, (sosiaalinen kuntoutus Nurmijärvi & Hyvinkää) Carita Turunen 040 3173362  carita.turunen@keusote.fi
Sosiaalisen kuntoutuksen esimies, (sosiaalinen kuntoutus Järvenpää) Satu Muurinen 040 315 2330  satu.muurinen@keusote.fi
Mielenterveys- ja päihdepalvelujen esimies, (mielenterveys-ja päihdepalvelut Mäntsälä & Nurmijärvi) Sirpa Litmanen 040 314 5628  sirpa.litmanen@keusote.fi
Mielenterveys- ja päihdepalvelujen esimies, (mielenterveys- ja päihdepalvelut Järvenpää & Tuusula) Ainomaija Heiska-Johansson 040 315 2327  ainomaija.heiska-johansson@keusote.fi
Mielenterveys- ja päihdepalvelujen esimies, (mielenterveys- ja päihdepalvelut Hyvinkää) Marko Poikolainen 040 593 1126  marko.poikolainen@keusote.fi
Asumispalvelujen esimies, (ostetut mielenterveys- ja päihdehuollon asumisalvelut Keski-uudenmaan alue)  Pirjo Komulainen 040 315 2398  pirjo.komulainen@keusote.fi
Asumispalvelujen esimies, (kotiinvietävät palvelut sekä kuntayhtymän omat mielenterveys- ja päihdehuollon asumispalvelut)  Maarit Suihkonen 040 314 3307  maarit.suihkonen@keusote.fi
     
Perhekeskus-palvelujen pääll. Minna Kairesalo 040 315 2343 minna.kairesalo@keusote.fi
Johtava asiantuntija Janne Kortemäki 040 667 0918 janne.kortemaki@keusote.fi
     
Koordinoiva esimies (neuvola, koulu-ja opisk.th) Saija Numari 040 0448 427 saija.numari@keusote.fi
Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon esimies Anna-Kaisa Suomela 040 314 5637  anna-kaisa.suomela@keusote.fi
Koulu- ja opiskeluterveydenhuollon esimies Leila Hammarberg 040 848 3395  leila.hammarberg@keusote.fi
Neuvolapalvelujen esimies Jenni Nissilä 040 317 3344  jenni.nissila@keusote.fi
Neuvolapalvelujen esimies Marketta Mattila 040 314 4449  marketta.nissila@keusote.fi
     
Koordinoiva esimies Lasten, nuorten, perheiden palvelut,  Heidi Talvenkorpi 040 314 3392 heidi.talvenkorpi@keusote.fi
Perhesosiaalityön esimies (Järvenpää, Mäntsälä, Pornainen ja Tuusula), Anni Partanen 040 315 3420  anni.partanen@keusote.fi
Perhesosiaalityön esimies (Hyvinkää ja Nurmijärvi), Minna Makkonen 040 078 3974  minna.makkonen@keusote.fi
Perhetyö ja kotipalvelun esimies (Järvenpää, Mäntsälä, Pornainen ja Tuusula), Juha Särkkä 040 315 2130  juha.sarkka@keusote.fi
Perhetyö ja kotipalvelun esimies (Hyvinkää ja Nurmijärvi), Laura Varvas 040 575 7280  laura.varvas@keusote.fi
Sosiaali- ja Kriisipäivystyksen esimies, Jenni Weck-Näse 040 315 2082  jenni.weck-nase@keusote.fi
Koordinoiva esimies (Perheneuvola, nuorisoasema) PEO Pia Kalkkinen 040 314 5145  pia.kalkkinen@keusote.fi
Perheneuvolapalvelujen esimies (Järvenpää, Mäntsälä, Tuusula, Pornainen) Kaisa Mannermaa 040 314 4148  pirjo.turtia@keusote.fi
Perheneuvolapalvelujen esimies (Nurmijärvi, Hyvinkää) Pirjo Turtia 040 317 2556 pirjo.turtia@keusote.fi
Nuorisoaseman ja koulun tuen henkilökunnan (Hyvinkää, Järvenpää, Tuusula) esimies Vappu Koskinen 040 705 6429 vappu.koskinen@keusote.fi
Perheoikeudellisen yksikön esimies Pirkko Hansen-Haug 040 3153122  pirkko.hansen-haug@keusote.fi
     
Lastensuojelun avohuollon ja sijaishuollon pääll. Suvi Salin 040 317 2210 suvi.salin@keusote.fi
Johtava asiantuntija Johanna Tervanen 040 317 2213 johanna.tervanen@keusote.fi
Sijais- ja jälkihuollon esimies (Hyvinkää, Nurmijärvi) Päivi Jokinen 040 674 4365 paivi.i.jokinen@keusote.fi
Sijais- ja jälkihuollon esimies Mirva Lehtimäki (Tuusula, Järvenpää) 040 314 3359 mirva.lehtimaki@keusote.fi
Avohuollon esimies Mira Ropponen(Nurmijärvi) 040 317 4259  mira.ropponen@keusote.fi
Perhetukikeskus Koivukujan esimies Riina Arolinna (Tuusula) 040 314 2203 riina.arolinna@keusote.fi
Vastaanottokoti Kotirinteen esimies Tom Stenman (Hyvinkää) 040 674 3628  tom.stenman@keusote.fi
Perhetukikeskus Auerkulman esimies Pentti Kurula (Järvenpää) 040 315 2372 pentti.kurula@keusote.fi
Perhehoitoyksikkö Pihlajan esimies Jaana Venetkoski (Hyvinkää) 040 165 9652  jaana.venetkoski@keusote.fi
Avohuollon esimies Veera Niemi (Järvenpää) 040 315 3445  veera.niemi@keusote.fi
Avohuollon esimies Jenni Laiho (Hyvinkää)    jenni.laiho@keusote.fi
Avohuollon esimies Tanja Tikkanen-Lamminen (Tuusula, Mäntsälä)    tanja-tikkanen.lamminen@keusote.fi


Valinnanvapauskokeilu

Valinnanvapausasioissa saat neuvontaa numerossa 019 459 2625.

Palvelemme numerossa ma-to 9-14 ja pe 9-12.

Valinnanvapauskokeilun hankehenkilöstö 

 

Päivitetty 19.9.2019 Tulosta

 
 


Sandelininkatu 1, PL 46
05800 Hyvinkää
kirjaamo@keusote.fi

Kuntayhtymän Y-tunnus: 2844969-4

 

 
Verkko-osoite ja tunnus:
OVT tunnus: 003728449694


Operaattorin (CGI) välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori CGI Suomi Oy


Paperilaskut:
Keski-Uudenmaan sote ky
Ostolaskujen käsittely
PL 1, 05801 Hyvinkää


Laskujen liitteet lähetetään:
Keski-Uudenmaan sote ky
PL 46, 05801 Hyvinkää