Valtuusto

Yhtymävaltuusto on Keski-Uudenmaan soten ylin päättävä toimielin. Valtuuston toimikausi on kunnallisvaalikauden pituinen.

Yhtymävaltuuston kokousajat

Kuntayhtymän valtuutetut 

Pahlman Irma Hyvinkää SDP pj. irma.pahlman@saunalahti.fi
Perttu Helinä Järvenpää KOK 1. varapj. helina.perttu@jarvenpaa.fi
Aila Koivunen Tuusula SDP 2. varapj. aila.koivunen@kolumbus.fi
Boehm Pasi Järvenpää SDP   pasi.boehm@gmail.com
Edry Tarja Järvenpää KESK   tarja.edry@jarvenpaa.fi
Grundström Heidi Tuusula TuPu   heidi.grundstrom@kolumbus.fi
Hakala Kristiina Nurmijärvi KOK   krhakala@gmail.com
Hallikainen Heli Mäntsälä SDP   heli.hallikainen@gmail.com
Heikkinen Pekka Järvenpää KOK   pekka.heikkinen@jarvenpaa.fi
Herttuainen Auli Mäntsälä VAS   Herttuaiska@gmail.com
Hägglund Antton Mäntsälä KESK   antton.hagglund@saunalahti.fi
Kaikusalo Kirsi Järvenpää JpääPlus  

kkaikusalo@gmail.com

Karhunen Tiina Hyvinkää PS   tskarhunen@gmail.com
Kokko Annika Hyvinkää KOK   annika.kokko@kansio.fi
Kontiainen Satu Hyvinkää VIHR   satu.kontiainen@pp.inet.fi
Laine Pekka Hyvinkää SDP   pekka.t.laine@luukku.com
Lindberg Arto Tuusula SDP   arto.lindberg@tuusula.fi
Linna Mari Nurmijärvi VIHR   mari.linna@keskuspuisto.fi
Linna-Pirinen Tuija Hyvinkää SDP   tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi
Majanen Liisa Järvenpää SDP   liisa.m.majanen@outlook.com
Mattila Eija Nurmijärvi KESK    eijannelille@gmail.com
Mattila Riina Nurmijärvi KOK   riina.mattila@hotmail.com
Mäki-Kuhna Mika Tuusula KOK   mika.maki-kuhna@tuusula.fi
Naala Pauliina Järvenpää VIHR   pauliina.naala@jarvenpaa.fi
Nieminen Tea Pornainen KESK   nieminen.tea@gmail.com
Nuutinen Annina Tuusula SDP annina.nuutinen@luottamus.tuusula.fi
Peltonen Eemeli Järvenpää SDP   eemeli.peltonen@jarvenpaa.fi
Peltonen Juha Nurmijärvi SDP   juhapeltonen@live.fi
Peussa Kari Mäntsälä Mäpu   kari.peussa@gmail.com
Pihko Jukka Nurmijärvi KESK   jukka.pihko@pp.inet.fi
Poikela Ritva Hyvinkää VAS   ritva.poikela@gmail.com
Rainio Jaakko Hyvinkää KOK   jaakko.rainio@hyvinkaa.fi
Raita Jari Tuusula KESK   raita.jari@elisanet.fi
Rantalainen Antti Hyvinkää KOK   antti@rantalainen.fi
Rousu Sirkka Nurmijärvi SDP   sirkka.rousu@kolumbus.fi
Salonen Jussi Tuusula TuPu   jussi.salonen@tuusula.fi
Sarpolahti Tuomas Nurmijärvi PS    
Sillanmäki-Kuokkanen Sari Mäntsälä KOK   sari.sillanmaki@jippii.fi
Sjöblom Ruut Tuusula KOK   ruut.sjoblom@gmail.com
Skyttä Juhani Hyvinkää KESK   juhani.skytta@gmail.com
Taavitsainen Mikko Järvenpää PS   miktaa@gmail.com
Virtanen Harri Pornainen SDP   havirtain@gmail.com
Vuorisalo Juhani Nurmijärvi KOK   jussi.vuorisalo@gmail.com

Päivitetty 3.10.2019 Tulosta

 
 


Sandelininkatu 1, PL 46
05800 Hyvinkää
kirjaamo@keusote.fi

Kuntayhtymän Y-tunnus: 2844969-4

 

 
Verkko-osoite ja tunnus:
OVT tunnus: 003728449694


Operaattorin (CGI) välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori CGI Suomi Oy


Paperilaskut:
Keski-Uudenmaan sote ky
Ostolaskujen käsittely
PL 1, 05801 Hyvinkää


Laskujen liitteet lähetetään:
Keski-Uudenmaan sote ky
PL 46, 05801 Hyvinkää