Hallitus

Keski-Uudenmaan soten hallituksessa on 20 jäsentä.

Kuntayhtymän perussopimuksen mukaan kaikilla jäsenkunnilla on edustaja hallituksessa. 

Yhtymähallituksen kokousajat

Kuntayhtymähallituksen jäsenet:

Kokko Annika Hyvinkää Kokoomus pj. annika.kokko@kansio.fi
Havula Tapio Mäntsälä Keskusta 1. varapj. tapio.havula@pp.inet.fi
Korpela Aki Hyvinkää Vihreät 2. varapj. aki.korpela@hyvinkaanvihreat.fi
Helin Anna Mäntsälä Kokoomus   anna.helin@mantsala.fi
Järvinen Arto Hyvinkää Perussuomalaiset   arto.juhani.jarvinen@gmail.com
Laukkanen Erkki Mäntsälä Vasemmistoliitto   erkki.laukka@gmail.com
Lepojärvi Kati Tuusula Tuusulan Puolesta   kati.lepojarvi@luottamus.tuusula.fi
Lindberg Arto Tuusula SDP   arto.lindberg@tuusula.fi
Naala Pauliina Järvenpää Vihreät   pauliina.naala@jarvenpaa.fi
Peltonen Eemeli Järvenpää SDP   eemeli.peltonen@jarvenpaa.fi
Perttu Helinä Järvenpää Kokoomus   helina.perttu@jarvenpaa.fi
Ravolainen-Rinne Heta Mäntsälä SDP   heta.ravolainen-rinne@mantsala.fi
Rousu Sirkka Nurmijärvi SDP   sirkka.rousu@kolumbus.fi
Runolinna Liljan-Kukka Pornainen SDP   liljankukka.runolinna@gmail.com
Räty Virpi Nurmijärvi Kokoomus   virpi.raty@gmail.com
Sjöblom Ruut Tuusula Kokoomus   ruut.sjoblom@luottamus.tuusula.fi
Tapiolinna Maiju Nurmijärvi Perussuomalaiset   maiju.tapiolinna@kolumbus.fi
Toivonen Kallepekka Nurmijärvi Keskusta   kptoivonen@gmail.com
Vilhunen Paula Hyvinkää Kristillisdemokraatit   paula.vilhunen@gmail.com
Virkki Juha Pornainen Keskusta   juha.virkki@virtek.fi
         
Päivitetty 14.5.2019 Tulosta

 
 


Sandelininkatu 1, PL 46
05800 Hyvinkää
kirjaamo@keusote.fi

Kuntayhtymän Y-tunnus: 2844969-4

 

 
Verkko-osoite ja tunnus:
OVT tunnus: 003728449694


Operaattorin (CGI) välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori CGI Suomi Oy


Paperilaskut:
Keski-Uudenmaan sote ky
Ostolaskujen käsittely
PL 1, 05801 Hyvinkää


Laskujen liitteet lähetetään:
Keski-Uudenmaan sote ky
PL 46, 05801 Hyvinkää